לביא

אני לביא זיטנר שחקן במקצועי בן 29.
כבר כמה שנים טובות שאני סובל מכאבים בשכמות ולעיתים בגב התחתון.
עקב מקצועי ושימוש לקוי באחד מכלי העבודה הראשיים שלי (גופי הפיזי) קיבלתי הערות נשנות על עמידתי העקומה בעיקר בגב העליון והחזקת הצוואר בקימור קדימה מה, שמגביל את יכולותיי כשחקן ומכאיב לי כאדם.
כמו כן הייתה לזה השפעה ניכרת גם על קולי, עוד כלי עבודה עיקרי, שהצטרד עם השנים.
לפני כחצי שנה התחלתי לקחת שיעורים אצל אנדרי פרי, מורה ומדריך בשיטת אלכסנדר, ואי אפשר להתעלם מהשיפור הניכר גם בהחזקת הגוף והקרנתו לעולם וגם בקולי, שדרך השיטה מתעייף הרבה פחות היום, עקב הפחתת לחץ על האזור.
במשעולי דרכי המקצועית ותוך כדי התפתחות הקריירה שלי, המון אנשי מקצוע, שנפגשתי איתם בעבודה, המליצו לי על שיטת אלכסנדר ככלי לתקן את מה שעם הזמן וחוסר תשומת הלב התקלקל, היום אני יכול לומר בלב שלם שחבל שלא התחלתי את לימודיי הרבה קודם... 
ויותר מזה כל אדם שאני פוגש ומזהה אצלו בעיות דומות לשלי או כאבים כרוניים, אני ממליץ לו על שיטת אלכסנדר כדרך המועדפת עליי לרפא ויותר חשוב למנוע כאבים בעתיד.

אלכסנדר היא שיטה ללמד את הגוף ואת החשיבה דרך תרגילים פיזיים ותודעתיים לשנות את היציבה והחזקת הגוף. הדרך הנכונה לפעולות הכי טריוויאליות בחיים כגון: ישיבה, הליכה ואפילו שכיבה. 
אני כבר כמעט ולא סובל יותר מכאבים ולפני שאני עולה לבמה אני מבצע את התרגילים והקול שלי נשמע אחרת לגמרי, פתוח, עמוק יותר, צלול ונעים למקשיבים לי באולם התאטרון.

אנדרי פרי הוא מורה לטכניקת אלכסנדר ומעבר להבנתו הרבה בשיטה, דרכו הנעימה וקריאתו האנושית את האדם מולו עוזרת רבות בתהליך כולו, הפנמתי אותו ורצוני כתלמיד כאדם וכשחקן להתקדם.

אני, לביא, ממליץ על לימוד הטכניקה בכלל ועם אנדרי בפרט, כדרך לכל אדם להיות מודע לגופו, בעידן שרבים יושבים בעבודתם מול המחשב או נוהגים במכונית אחוז נכבד מזמנם כל יום, ולא מודעים לנזק הנגרם למכונה הזאת שנקראת גופנו. יותר מזה לכאבים וחוסר הנוחות המתגלה עם השנים, וגם לאנשים שהזיקו לעצמם תוך כדי פעילות פיזית לקויה או בעבודה (כמוני) או בפעילות ספורטיבית, שנעשית בלי השגחה עצמית והבנת הכוחות הפועלים על גופנו.
אני משוכנע בכוחה של שיטת אלכסנדר אחרי נסיון של כמחצית השנה איתה, אמשיך ואתרגל אותה עם אנדרי.
לביא זיטנר
Comments